Minihledač Translator / Hejhulátor

MiniHledač Translator
(experimental)

MiniHledač

Sjeďte se s MiniHledačem - Vše o MiniHledači - MiniHledač in Hantec - Hledat s inženýrem - MiniHledač BOOKS (novinka!) - MiniHledač Translator (novinka!)

Translator/Hejhulátor FAQ

Jak s Hejhulátorem pracovat?

a) Chci poslat Mistrovi zprávu

Pokud se vám zdá, že Mistr neodpovídá na vaše dotazy přesně, vytrhává z kontextu, vyhýbá se odpovědi nebo na přátelsky položenou otázku odpoví útočně, není to proto, že by vás neměl rád. Laskavost Mistra nezná mezí, ale on vám prostě zcela nerozumí. Řekněte, oslovili byste papeže, Dalajlámu nebo jiného světového duchovního vůdce česky?

Napište tedy zprávu, stiskněte tlačítko Zhejhulovat, přeložený text zkopírujte a vložte na fórum Lupy. Mistr bude mít radost, protože konečně bude plně rozumět tomu, na co se ho ptáte. Jestli bude mít radost Zandl, to už tak jisté není, ale když se kácí les… (doplňte přísloví)

b) Chci se naučit sleng!

Ano, to je druhá funkce Hejhulátoru. Výhodou je, že funguje prakticky stejně jako první, nemusíte se učit novým znalostem technologií a můžete se plně koncentrovat na studium slengu. Pokud nemáte dostatek fantazie a nedáte dohromady pár vět, zkopírujte si text odjinud (odstavec či dva na jednu lekci stačí). Doporučuji zejména takové ty odborné weby typu Technet, pak se výsledek značně blíží originální hejlovštině. Přeložený text pilně studujte a za pár let nebudete Hejhulátor potřebovat vůbec. Je samozřejmě možné vkládat i jiný text, třeba klasickou literaturu, ale nezapomeňte, že jediným skutečným literárním klasikem je Mistr sám a překlad ze slengu do slengu je zbytečný.

Tím se vlastně dostáváme k tomu, co je důležité pro oba dva postupy – pište (vkládejte) text odpovídající českým pravidlům pravopisu a s diakritikou! Ne že by semtam nějaká chybka vedla k úplně špatnému překladu, ale prostě nepište jako debil, jinak Hejhulátor bude považovat za zbytečné něco překládat, protože vlastně už slengem psát umíte.

Studuji sleng dlouhou dobu, avšak Hejhulátor občas generuje slova, která absolutně neznám!

Vím o tom. Není to vaše chyba, ta slova doopravdy neexistují ani ve slengu. Hejhulátor není technicky dokonalý, semtam vygeneruje nesmysl. Na druhou stranu jej neplánuji nasadit do řízení letového provozu ani do Temelína (i když občas mívám nevysvětlitelné nutkání nabídnout jej v Dukovanech), a tak technologii vylepšuji a opravuji dle nálady. Slovy Mistra, plná verze přinde brzy. Přečetli jste poslední slovo předchozí věty jako „nikdy“? Výborně, gratuluji! Základy slengu máte v krvi.

Bude v budoucnu dostupný i opačný překlad – ze slengu do češtiny?

Je to možné, ale je třeba si uvědomit, že se jedná o výpočetně podstatně náročnější proces než překlad do slengu a nemám k dispozici zrovna nejvýkonnější počítače. Poslední pokus skončil vznícením procesoru, díky čemuž explodovaly vedle serveru odložené petflašky s báječným lednickým burčákem zn. Dědova závrať a při pohledu do datacentra Webzdarma se film Vlákna jevil jako úsměvná parodie na výbuchy.

Watson powered by Hejl
Nasazení Minihledače do Watsona skončilo fiaskem.
Pro zvětšení klikněte.
Kontaktoval jsem tedy IBM ohledně nějakého vyřazeného železa, které by pomohlo při osvětě lidstva. Odborníci vůbec Mistra neznali a když jsem jim ukazoval výčet jeho znalostí, hluboce se styděli a okamžitě projevili zájem nasadit takovou bázi znalostí do svého Watsona. Utajený pokus, jemuž byli z civilistů přítomni pouze Brad a Ken, však skončil fiaskem. Na jakoukoliv otázku Watson odpovídal pouze větou "Who is Hejl?", která se pak z těžko pochopitelných důvodů ukazovala být jedinou správnou odpovědí. Brad sice namítal, že Watson možná nesoutěží, ale pokouší se nám něco sdělit, byl však ostatními umlčen s tím, že moc kouká na televizi. Nejhorší chvíle pak přišla ve finálovém kole, kdy měli soutěžící napsat název nejlepšího internetového vyhledávače. V tu chvíli nastala situace podobná té ve Webzdarma a neskončila explozí jen díky tomu, že v Americe patří burčák mezi nelegální látky. Jak se později z černých skříněk zjistilo, Watson se marně pokoušel najít v databázi slovo "vyhledávač". To mi ale bylo docela buřt, protože IBM rezolutně odmítla další spolupráci a s nějakým výpočetním výkonem pro Hejhulátor jsem se mohl rozloučit.

Google jsem pro jistotu potichu obešel velkým obloukem a kryje se jinými objekty, zaslal jsem e-mail Stevovi z Microsoftu. Odpověděl mi jistý George, že jestli jim ještě nějaký Čech bude plnit schránku spamem, vyvodí z toho patřičné důsledky a poslal mě do píči. Což jsem nepochopil.

Přesto nezoufám. Vzhledem k převratným novinkám na Webzdarma, jako je možnost založit si blog, očekávám investice do výpočetní síly schopné ustát blitky kvalitou občas i převyšující Mistrův sleng.

Bude už konečně na MiniHledači vyhledávání obrázků? Chci vidět polonahé ženy.

Dočkejte času. Nějaká ta větší aktualizace zase jednou bude. ;-)

Hurá zpátky na Hejhulátor!