Heyl, Goto:

Programming in procedural C#

for dummies

Kniha je určena úplným začátečníkům v programování Mistrovou cestou. Pokud jsou na vás předchozí knihy příliš složité (ostatně psal je Mistr, takže asi jsou), měli byste nejdříve podstoupit pětidenní intenzivní kurz základů programování.

Věděli jste například, že prvním krokem již dávno není program "Hello World?" Mistr sice chvíli koketoval s myšlenkou naučit elévy program "Hejllo World", avšak takový program nebylo kde stáhnout a pochopení a přepsání původního příkladu by trvalo velmi dlouho. Zavádí tedy nový systém výuky: stáhni středoškolská skripta, otevři je ve Wordpadu, najdi příklad, udělej screenshot a pochlub se. Jiné kapitoly zase popisují ladění kódu poskládaného z příkladů náhodně vybraných na webu nebo legraci, která se dá zažít při výběru co nejdelšího a nejnesmyslnějšího názvu proměnné. Mistr však často nabádá prokládat práci pivkem či krabičákem (ví, co dělá), a proto není kniha vhodná pro děti a mladistvé.

Nedoufejte, že se vám po přečtení knihy podaří stvořit nový Nový Hlodač, jen o tom všude mluvte (pravý následovník využije možnost prezentovat se třeba v televizním pořadu). Budete však připraveni vydat se s Mistrem na dlouhou cestu plnou podivuhodných zážitků, zajímavých barev a tvarů.

Petr Hejl - Procedural C Sharp

Další tituly z naší nabídky