Hejl, Goto: Jablíčka a hrušky na MiniHledač BOOKS

Heyl, Goto:

Jablíčka a hrušky

Pravda o množinách

Volejte vivat a slavte tři dny, nejlépe s Kozlíkem nebo burčákem. Do češtiny byla přeložena další z Mistrových knih, způsobující revoluci nejen v programování, ale i v matematice, fyzice, ručních pracích a výtvarné výchově.

Že jste si nebyli jisti, jak to s těmi množinami je? Že vám přišlo od začátku podezřelé nemíchat hrušky s jabkama (pozorný čtenář předchozího díla ví, že to je jedna ze zásad hejhulování a tedy by až tak zaskočen být neměl). Mistr jde však mnohem dál a odhaluje nejen podvody, které na vás spáchali učitelé základních škol. Nastíní například, jak se vypořádat s množinou, jejíž prvek nemá žádný obsah. Pokud si říkáte, že takovou množinu bysme měli prohlásit za prázdnou, máte stoprocentní pravdu a knihu si nemusíte... ne, knihu si stejně kupte. Bonusovou kapitolou je totiž esej o ručních pracích a vy se dozvíte, že není vždy nutné stahovat textové soubory z internetu, zvlášť v případě, máte-li k počítači připojenu klávesnici a dostatek času.

Knihu doprovází značné množství příkladů, z kterých budete hotoví. Protože každý uzná, že éra CD-ROM je nenávratně za námi, jsou příklady připraveny na jediných médiích, které programátor ze staré školy může uznávat. Nemáte-li tedy čtečku děrných štítků, bězte si jí okamžitě zakoupit k vašemu dealerovi hardwaru, protože po přečtení knihy už nebudete schopni ničeho. Upozorňujeme též na sběratelskou edici knihy obsahující sadu děrných štítků s prázdným řetězcem pro vaší potěchu z experimentování.

Petr Hejl - Jablíčka a hrušky

Další tituly z naší nabídky